Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

W niedzielę 23 kwietnia rozpoczął się w Polsce obchód 73. Tygodnia Miłosierdzia, który potrwa do 29 kwietnia. więcej »

Jeszcze tylko kilka dni, tj. do końca kwietnia można dokonywać odliczeń 1% podatku. Każdy z nas osobiście może zadecydować na co przeznaczyć część swoich podatków. więcej »

W dniach 24 i 25 marca br. dzięki ofiarności Darczyńców oraz zaangażowaniu wolontariuszy zebrano ponad 3,5 tony żywności. więcej »

Drodzy Darczyńcy Programu Rodzina Rodzinie - 4 kwietnia minie pół roku od inauguracji Programu Rodzina Rodzinie. Przedstawiciele Caritas Polska na przełomie lutego i marca odwiedzili Aleppo, poznali wstrząsające losy rodzin syryjskich, spotkali się z tymi, którym na co dzień przyszło żyć w cieniu wojny. więcej »

Czas i treść Wielkiego Postu niesie dla człowieka wierzącego pragnienie refleksji religijnej, nierzadko zadumy nad własnym życiem i postępowaniem, czy wreszcie chęci wejścia na drogę naśladowania Chrystusa. więcej »

« archiwum
13 lutego 2017 (Poniedziałek), 08:53

uczestnicy turnusu,

Ośrodek w Rusinowicach jest miejscem, gdzie pamięć o chorych i cierpiących ma swój szczególny klimat - nie tylko w dniu 11 lutego.

W trakcie trwania każdego turnusu ks. bp senior Jan Wieczorek sprawuje Eucha-rystię w intencji niepełno-sprawnych uczestników oraz towarzyszących im opiekunów. Po Eucharystii ma miejsce okolicznościowe spotkanie z uczestnikami.

"Dzień Chorego" w Ośrodku jest zawsze okazją do tego, aby pamiętać i modlić się w intencji osób niepełnosprawnych, personelu, który z dużym poświęceniem opiekuje się na co dzień chorymi oraz wszystkich budowniczych i dobrodziejów Ośrodka.