Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

W niedzielę 23 kwietnia rozpoczął się w Polsce obchód 73. Tygodnia Miłosierdzia, który potrwa do 29 kwietnia. więcej »

Jeszcze tylko kilka dni, tj. do końca kwietnia można dokonywać odliczeń 1% podatku. Każdy z nas osobiście może zadecydować na co przeznaczyć część swoich podatków. więcej »

W dniach 24 i 25 marca br. dzięki ofiarności Darczyńców oraz zaangażowaniu wolontariuszy zebrano ponad 3,5 tony żywności. więcej »

Drodzy Darczyńcy Programu Rodzina Rodzinie - 4 kwietnia minie pół roku od inauguracji Programu Rodzina Rodzinie. Przedstawiciele Caritas Polska na przełomie lutego i marca odwiedzili Aleppo, poznali wstrząsające losy rodzin syryjskich, spotkali się z tymi, którym na co dzień przyszło żyć w cieniu wojny. więcej »

Czas i treść Wielkiego Postu niesie dla człowieka wierzącego pragnienie refleksji religijnej, nierzadko zadumy nad własnym życiem i postępowaniem, czy wreszcie chęci wejścia na drogę naśladowania Chrystusa. więcej »


« archiwum
1 marca 2017 (Środa), 09:08

skarbonka,

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu - Caritas proponuje skarbonkę, aby oszczędzając przez podjęte umartwienia - pomagać innym.

Skarbonka jest propozycją dla wszystkich - zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Można je nabyć nieodpłatnie we wszystkich parafiach naszej diecezji.

Skarbonki, na zakończenie Wielkiego Postu; przynoszone są do kościoła, w terminie i sposobie ustalonym przez proboszcza.

W tym roku Caritas Diecezji Gliwickiej przygotowała 20 tys. skarbonek.

Środki pozyskane z jałmużny wielkopostnej będą przeznaczone w naszej diecezji na dożywianie dzieci w szkołach i przedszkolach.

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2017 «
GTECH.pl