Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

W niedzielę 23 kwietnia rozpoczął się w Polsce obchód 73. Tygodnia Miłosierdzia, który potrwa do 29 kwietnia. więcej »

Jeszcze tylko kilka dni, tj. do końca kwietnia można dokonywać odliczeń 1% podatku. Każdy z nas osobiście może zadecydować na co przeznaczyć część swoich podatków. więcej »

W dniach 24 i 25 marca br. dzięki ofiarności Darczyńców oraz zaangażowaniu wolontariuszy zebrano ponad 3,5 tony żywności. więcej »

Drodzy Darczyńcy Programu Rodzina Rodzinie - 4 kwietnia minie pół roku od inauguracji Programu Rodzina Rodzinie. Przedstawiciele Caritas Polska na przełomie lutego i marca odwiedzili Aleppo, poznali wstrząsające losy rodzin syryjskich, spotkali się z tymi, którym na co dzień przyszło żyć w cieniu wojny. więcej »

Czas i treść Wielkiego Postu niesie dla człowieka wierzącego pragnienie refleksji religijnej, nierzadko zadumy nad własnym życiem i postępowaniem, czy wreszcie chęci wejścia na drogę naśladowania Chrystusa. więcej »


« archiwum
15 marca 2017 (Środa), 10:09

W dniu 14 marca br. w parafii pw. Św. Teresy Benedykty od Krzyża w Lublińcu Steblowie odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia dla pracowników Caritas Diecezji Gliwickiej.

Homilię podczas Eucharystii wygłosił ks. Antoni Zając - proboszcz parafii.

uczestnicy wielkopostnego dnia skupienia,

Po Mszy św. uczestnicy skupienia udali się do Muzeum poświęconemu Edycie Stein, aby poznać drogę do świętości św. Teresy Benedykty od Krzyża.

W skupieniu uczestniczyło ok. 40 osób - pracowników placówek prowadzonych przez Caritas Diecezji Gliwickiej.

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2017 «
GTECH.pl