Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

Pod patronatem Caritas Diecezji Gliwickiej od czterech miesięcy realizowany jest Rządowy Program ASOS 2017,w ramach którego prowadzone są zajęcia komputerowe z zastosowaniem nowych metod dydaktycznych. więcej »

Caritas Diecezji Gliwickiej wsparła darem solidarnościowym - w postaci 10 000 zł - poszkodowanych przez trąbę powietrzną mieszkańców diecezji opolskiej. więcej »

Dnia 9 lipca br. minęło 25 lat od chwili, kiedy Biskup Gliwicki Jan Wieczorek utworzył Caritas Diecezji Gliwickiej. więcej »

Zbiórka makulatury w dniach 16-17 czerwca br. zakończyła przed wakacyjną akcje ,,Makulatura to pomoc'', której celem było pozyskanie środków na dożywianie potrzebująch. więcej »

W dniu 10 czerwca w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach odbyła się XVII Powiatowa Spartakiada Dzieci i młodzieży Niepełnosprawnej pod hasłem "Ducha mamy sportowego''. więcej »


« archiwum
26 marca 2017 (Niedziela), 08:19

, W sobotę 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodziliśmy Jubileusz 25. lecia powstania Diecezji Gliwickiej. W tym szczególnym dniu został zwołany I Synod Diecezjalny. Uroczysta Msza św. z tej okazji była sprawowana w sobotę w gliwickiej Katedrze.

25. marca, w 25. rocznicę powstania Diecezji Gliwickiej, rozpoczął się Pierwszy Synod w historii naszej diecezji, który ma pomóc w przyjrzeniu się temu, w jakim punkcie - jako Kościół lokalny - jesteśmy: jaka jest nasza wierność Ewangelii, jakie stoją przed nami wyzwania, z czym sobie radzimy nieźle, z czym słabo, jakie środki wykorzystujemy, które mamy już do dyspozycji, jak sprawdzają się struktury.

Czyli - jaka jest jakość życia chrześcijańskiego w naszych parafiach, jak ewangelizujemy dzisiaj. Chodzi o przeprowadzenie rozmów na te tematy - od poziomu wspólnot w parafiach, przez dekanaty, po diecezję i jej instytucje.

W ramach obrad synodu zostało utworzonych XI komisji tematycznych, wśród których znajduje się Komisja ds. Posługi Charytatywnej.

Celem jej będzie zweryfikowanie, wypracowanie i przyjęcie zasad w obszarze szeroko pojętej posługi charytatywnej na terenie diecezji gliwickiej, prowadzonej m.in. przez caritas diecezjalną.

spotkanie synodalnej komisji ds. posługi charytatywnej,

Wszystkich zachęcamy do modlitwy w intencji Synodu, zaangażowania się w parafiach m. in. poprzez kontakty z parafialnymi zespołami synodalnymi oraz śledzenia informacji synodalnych w prasie katolickiej, na stronie synodu oraz na innych internetowych stronach.

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2017 «
GTECH.pl