Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

W dniu 29 kwietnia br. personel Domu Pomocy Społecznej Caritas Diecezji Gliwickiej w Wiśniczu oraz wolontariusze z okolicznych szkół uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pielgrzymce pracowników i wolontariuszy Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. więcej »

W imieniu wszystkich beneficjentów Caritas Diecezji Gliwickiej więcej »

W niedzielę 23 kwietnia rozpoczął się w Polsce obchód 73. Tygodnia Miłosierdzia, który potrwa do 29 kwietnia. więcej »

"Rozbitkowie" to piosenka dla ofiar wojny syryjskiej. Kayah, Adam Nowak, Anna Rusowicz, Maria Pomianowska i inni wykonawcy włączyli się do akcji pomocy dla ofiar wojny w Syrii. więcej »

Jeszcze tylko kilka dni, tj. do 2 maja można dokonywać odliczeń 1% podatku. Każdy z nas osobiście może zadecydować na co przeznaczyć część swoich podatków. więcej »


« archiwum
26 marca 2017 (Niedziela), 10:19

, W sobotę 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodziliśmy Jubileusz 25. lecia powstania Diecezji Gliwickiej. W tym szczególnym dniu został zwołany I Synod Diecezjalny. Uroczysta Msza św. z tej okazji była sprawowana w sobotę w gliwickiej Katedrze.

25. marca, w 25. rocznicę powstania Diecezji Gliwickiej, rozpoczął się Pierwszy Synod w historii naszej diecezji, który ma pomóc w przyjrzeniu się temu, w jakim punkcie - jako Kościół lokalny - jesteśmy: jaka jest nasza wierność Ewangelii, jakie stoją przed nami wyzwania, z czym sobie radzimy nieźle, z czym słabo, jakie środki wykorzystujemy, które mamy już do dyspozycji, jak sprawdzają się struktury.

Czyli - jaka jest jakość życia chrześcijańskiego w naszych parafiach, jak ewangelizujemy dzisiaj. Chodzi o przeprowadzenie rozmów na te tematy - od poziomu wspólnot w parafiach, przez dekanaty, po diecezję i jej instytucje.

W ramach obrad synodu zostało utworzonych XI komisji tematycznych, wśród których znajduje się Komisja ds. Posługi Charytatywnej.

Celem jej będzie zweryfikowanie, wypracowanie i przyjęcie zasad w obszarze szeroko pojętej posługi charytatywnej na terenie diecezji gliwickiej, prowadzonej m.in. przez caritas diecezjalną.

spotkanie synodalnej komisji ds. posługi charytatywnej,

Wszystkich zachęcamy do modlitwy w intencji Synodu, zaangażowania się w parafiach m. in. poprzez kontakty z parafialnymi zespołami synodalnymi oraz śledzenia informacji synodalnych w prasie katolickiej, na stronie synodu oraz na innych internetowych stronach.

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2017 «
GTECH.pl