Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

W dniu 29 kwietnia br. personel Domu Pomocy Społecznej Caritas Diecezji Gliwickiej w Wiśniczu oraz wolontariusze z okolicznych szkół uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pielgrzymce pracowników i wolontariuszy Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. więcej »

W imieniu wszystkich beneficjentów Caritas Diecezji Gliwickiej więcej »

W niedzielę 23 kwietnia rozpoczął się w Polsce obchód 73. Tygodnia Miłosierdzia, który potrwa do 29 kwietnia. więcej »

"Rozbitkowie" to piosenka dla ofiar wojny syryjskiej. Kayah, Adam Nowak, Anna Rusowicz, Maria Pomianowska i inni wykonawcy włączyli się do akcji pomocy dla ofiar wojny w Syrii. więcej »

Jeszcze tylko kilka dni, tj. do 2 maja można dokonywać odliczeń 1% podatku. Każdy z nas osobiście może zadecydować na co przeznaczyć część swoich podatków. więcej »


« archiwum
28 marca 2017 (Wtorek), 09:14

Czas i treść Wielkiego Postu niesie dla człowieka wierzącego pragnienie refleksji religijnej, nierzadko zadumy nad własnym życiem i postępowaniem, czy wreszcie chęci wejścia na drogę naśladowania Chrystusa.

Wychodząc naprzeciw tym lub podobnym duchowym tęsknotom, a wzorem lat ubiegłych, w Zabrzu miały miejsce Wielkopostne Rekolekcje dla osób zaangażowanych w pracę charytatywną w Caritas Parafialnych naszej diecezji.

Rekolekcje odbywały się w Domu Rekolekcyjnym w Zabrzu Biskupicach w dniach 24-26 marca br. Myślą przewodnią rozważań rekolekcyjnych było motto: ,,Nieśmy nadzieję potrzebującym".

uczestnicy rekolekcji ,

Istotną rzeczą w pracy każdej Parafialnej Caritas jest nie tylko kształtowanie umiejętności w profesjonalnym niesieniu pomocy najuboższym, ale również konkretna i systematyczna formacja religijna, czas na skupienie i dłuższą modlitwę.

Okazję ku temu stworzyły minione rekolekcje wielkopostne, które miały na celu nie tylko pogłębienie i umocnienie formacji duchowej; ale niosły również ze sobą duży walor integracyjny poprzez wspólne przebywanie, rozmowy i dzielenie się doświadczeniem.

Miejmy nadzieję, że rekolekcje zaowocują nie tylko poszerzeniem "wyobraźni miłosierdzia", ale będą też inspiracją do nowych i wspaniałych pomysłów realizowanych na rzecz pomocy potrzebującym.

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2017 «
GTECH.pl