Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

Wystartowała ogólnopolska kampania Caritas Polska - "Kromka Chleba Caritas", w tym roku pod hasłem "Kromka chleba dla sąsiada", której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę dzielenia się, a także zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów. więcej »

Uczestnicy projektu w ramach Programu ASOS 2017 odwiedzili w dniu 22 sierpnia br. w ramach zajęć Stowarzyszenie BARKA w Warmątowicach k/ Strzelec Opolskich. więcej »

Caritas w Polsce po raz dziewiąty prowadzi akcję Tornister Pełen Uśmiechów, dzięki której co roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymuje wyprawki szkolne. więcej »

Caritas Polska składa wyrazy serdecznego podziękowania wszystkim, którzy tak licznie odpowiedzieli na apel o pomoc dla ofiar zeszłotygodniowych nawałnic, które przeszły nad Pomorzem. więcej »

Pod patronatem Caritas Diecezji Gliwickiej od czterech miesięcy realizowany jest Rządowy Program ASOS 2017,w ramach którego prowadzone są zajęcia komputerowe z zastosowaniem nowych metod dydaktycznych. więcej »


« archiwum
28 marca 2017 (Wtorek), 07:14

Czas i treść Wielkiego Postu niesie dla człowieka wierzącego pragnienie refleksji religijnej, nierzadko zadumy nad własnym życiem i postępowaniem, czy wreszcie chęci wejścia na drogę naśladowania Chrystusa.

Wychodząc naprzeciw tym lub podobnym duchowym tęsknotom, a wzorem lat ubiegłych, w Zabrzu miały miejsce Wielkopostne Rekolekcje dla osób zaangażowanych w pracę charytatywną w Caritas Parafialnych naszej diecezji.

Rekolekcje odbywały się w Domu Rekolekcyjnym w Zabrzu Biskupicach w dniach 24-26 marca br. Myślą przewodnią rozważań rekolekcyjnych było motto: ,,Nieśmy nadzieję potrzebującym".

uczestnicy rekolekcji ,

Istotną rzeczą w pracy każdej Parafialnej Caritas jest nie tylko kształtowanie umiejętności w profesjonalnym niesieniu pomocy najuboższym, ale również konkretna i systematyczna formacja religijna, czas na skupienie i dłuższą modlitwę.

Okazję ku temu stworzyły minione rekolekcje wielkopostne, które miały na celu nie tylko pogłębienie i umocnienie formacji duchowej; ale niosły również ze sobą duży walor integracyjny poprzez wspólne przebywanie, rozmowy i dzielenie się doświadczeniem.

Miejmy nadzieję, że rekolekcje zaowocują nie tylko poszerzeniem "wyobraźni miłosierdzia", ale będą też inspiracją do nowych i wspaniałych pomysłów realizowanych na rzecz pomocy potrzebującym.

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2017 «
GTECH.pl