Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

Pod patronatem Caritas Diecezji Gliwickiej od czterech miesięcy realizowany jest Rządowy Program ASOS 2017,w ramach którego prowadzone są zajęcia komputerowe z zastosowaniem nowych metod dydaktycznych. więcej »

Caritas Diecezji Gliwickiej wsparła darem solidarnościowym - w postaci 10 000 zł - poszkodowanych przez trąbę powietrzną mieszkańców diecezji opolskiej. więcej »

Dnia 9 lipca br. minęło 25 lat od chwili, kiedy Biskup Gliwicki Jan Wieczorek utworzył Caritas Diecezji Gliwickiej. więcej »

Zbiórka makulatury w dniach 16-17 czerwca br. zakończyła przed wakacyjną akcje ,,Makulatura to pomoc'', której celem było pozyskanie środków na dożywianie potrzebująch. więcej »

W dniu 10 czerwca w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach odbyła się XVII Powiatowa Spartakiada Dzieci i młodzieży Niepełnosprawnej pod hasłem "Ducha mamy sportowego''. więcej »


« archiwum
28 marca 2017 (Wtorek), 07:14

Czas i treść Wielkiego Postu niesie dla człowieka wierzącego pragnienie refleksji religijnej, nierzadko zadumy nad własnym życiem i postępowaniem, czy wreszcie chęci wejścia na drogę naśladowania Chrystusa.

Wychodząc naprzeciw tym lub podobnym duchowym tęsknotom, a wzorem lat ubiegłych, w Zabrzu miały miejsce Wielkopostne Rekolekcje dla osób zaangażowanych w pracę charytatywną w Caritas Parafialnych naszej diecezji.

Rekolekcje odbywały się w Domu Rekolekcyjnym w Zabrzu Biskupicach w dniach 24-26 marca br. Myślą przewodnią rozważań rekolekcyjnych było motto: ,,Nieśmy nadzieję potrzebującym".

uczestnicy rekolekcji ,

Istotną rzeczą w pracy każdej Parafialnej Caritas jest nie tylko kształtowanie umiejętności w profesjonalnym niesieniu pomocy najuboższym, ale również konkretna i systematyczna formacja religijna, czas na skupienie i dłuższą modlitwę.

Okazję ku temu stworzyły minione rekolekcje wielkopostne, które miały na celu nie tylko pogłębienie i umocnienie formacji duchowej; ale niosły również ze sobą duży walor integracyjny poprzez wspólne przebywanie, rozmowy i dzielenie się doświadczeniem.

Miejmy nadzieję, że rekolekcje zaowocują nie tylko poszerzeniem "wyobraźni miłosierdzia", ale będą też inspiracją do nowych i wspaniałych pomysłów realizowanych na rzecz pomocy potrzebującym.

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2017 «
GTECH.pl