Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

W dniu 29 kwietnia br. personel Domu Pomocy Społecznej Caritas Diecezji Gliwickiej w Wiśniczu oraz wolontariusze z okolicznych szkół uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pielgrzymce pracowników i wolontariuszy Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. więcej »

W imieniu wszystkich beneficjentów Caritas Diecezji Gliwickiej więcej »

W niedzielę 23 kwietnia rozpoczął się w Polsce obchód 73. Tygodnia Miłosierdzia, który potrwa do 29 kwietnia. więcej »

"Rozbitkowie" to piosenka dla ofiar wojny syryjskiej. Kayah, Adam Nowak, Anna Rusowicz, Maria Pomianowska i inni wykonawcy włączyli się do akcji pomocy dla ofiar wojny w Syrii. więcej »

Jeszcze tylko kilka dni, tj. do 2 maja można dokonywać odliczeń 1% podatku. Każdy z nas osobiście może zadecydować na co przeznaczyć część swoich podatków. więcej »


« archiwum
2 kwietnia 2017 (Niedziela), 09:54

wolontariusze podczas zbiórki, W dniach 24 i 25 marca br. dzięki ofiarności Darczyńców oraz zaangażowaniu wolontariuszy zebrano ponad 3,5 tony żywności.

Wolontariusze byli m.in. z Parafialnych Zespołów Caritas, z Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach, z Gimnazjum nr 3 w Gliwicach i z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zabrzu.

Żywność została zebrana podczas XII Zbiórki Żywności, która odbywała się pod hasłem "TAK- POMAGAM".

Z zebranych artykułów spożywczych (takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze itp.) zostaną przygotowane świąteczne paczki żywnościowe, które zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebujących.

Wszystkim wolontariuszom i osobom przekazującym żywność

Z SERCA DZIĘKUJEMY

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2017 «
GTECH.pl