Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

W niedzielę 23 kwietnia rozpoczął się w Polsce obchód 73. Tygodnia Miłosierdzia, który potrwa do 29 kwietnia. więcej »

Jeszcze tylko kilka dni, tj. do końca kwietnia można dokonywać odliczeń 1% podatku. Każdy z nas osobiście może zadecydować na co przeznaczyć część swoich podatków. więcej »

W dniach 24 i 25 marca br. dzięki ofiarności Darczyńców oraz zaangażowaniu wolontariuszy zebrano ponad 3,5 tony żywności. więcej »

Drodzy Darczyńcy Programu Rodzina Rodzinie - 4 kwietnia minie pół roku od inauguracji Programu Rodzina Rodzinie. Przedstawiciele Caritas Polska na przełomie lutego i marca odwiedzili Aleppo, poznali wstrząsające losy rodzin syryjskich, spotkali się z tymi, którym na co dzień przyszło żyć w cieniu wojny. więcej »

Czas i treść Wielkiego Postu niesie dla człowieka wierzącego pragnienie refleksji religijnej, nierzadko zadumy nad własnym życiem i postępowaniem, czy wreszcie chęci wejścia na drogę naśladowania Chrystusa. więcej »


« archiwum
2 kwietnia 2017 (Niedziela), 09:54

wolontariusze podczas zbiórki,

W dniach 24 i 25 marca br. dzięki ofiarności Darczyńców oraz zaangażowaniu wolontariuszy zebrano ponad 3,5 tony żywności.

Wolontariusze byli m.in. z Parafialnych Zespołów Caritas, z Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach, z Gimnazjum nr 3 w Gliwicach i z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zabrzu.

Żywność została zebrana podczas XII Zbiórki Żywności, która odbywała się pod hasłem "TAK- POMAGAM".


Z zebranych artykułów spożywczych (takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze itp.) zostaną przygotowane świąteczne paczki żywnościowe, które zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebujących.

Wszystkim wolontariuszom i osobom przekazującym żywność

Z SERCA DZIĘKUJEMY

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2017 «
GTECH.pl