Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

Wystartowała ogólnopolska kampania Caritas Polska - "Kromka Chleba Caritas", w tym roku pod hasłem "Kromka chleba dla sąsiada", której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę dzielenia się, a także zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów. więcej »

Uczestnicy projektu w ramach Programu ASOS 2017 odwiedzili w dniu 22 sierpnia br. w ramach zajęć Stowarzyszenie BARKA w Warmątowicach k/ Strzelec Opolskich. więcej »

Caritas w Polsce po raz dziewiąty prowadzi akcję Tornister Pełen Uśmiechów, dzięki której co roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymuje wyprawki szkolne. więcej »

Caritas Polska składa wyrazy serdecznego podziękowania wszystkim, którzy tak licznie odpowiedzieli na apel o pomoc dla ofiar zeszłotygodniowych nawałnic, które przeszły nad Pomorzem. więcej »

Pod patronatem Caritas Diecezji Gliwickiej od czterech miesięcy realizowany jest Rządowy Program ASOS 2017,w ramach którego prowadzone są zajęcia komputerowe z zastosowaniem nowych metod dydaktycznych. więcej »


« archiwum
2 kwietnia 2017 (Niedziela), 07:54

wolontariusze podczas zbiórki, W dniach 24 i 25 marca br. dzięki ofiarności Darczyńców oraz zaangażowaniu wolontariuszy zebrano ponad 3,5 tony żywności.

Wolontariusze byli m.in. z Parafialnych Zespołów Caritas, z Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach, z Gimnazjum nr 3 w Gliwicach i z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zabrzu.

Żywność została zebrana podczas XII Zbiórki Żywności, która odbywała się pod hasłem "TAK- POMAGAM".

Z zebranych artykułów spożywczych (takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze itp.) zostaną przygotowane świąteczne paczki żywnościowe, które zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebujących.

Wszystkim wolontariuszom i osobom przekazującym żywność

Z SERCA DZIĘKUJEMY

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2017 «
GTECH.pl