Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

Wystartowała ogólnopolska kampania Caritas Polska - "Kromka Chleba Caritas", w tym roku pod hasłem "Kromka chleba dla sąsiada", której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę dzielenia się, a także zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów. więcej »

Uczestnicy projektu w ramach Programu ASOS 2017 odwiedzili w dniu 22 sierpnia br. w ramach zajęć Stowarzyszenie BARKA w Warmątowicach k/ Strzelec Opolskich. więcej »

Caritas w Polsce po raz dziewiąty prowadzi akcję Tornister Pełen Uśmiechów, dzięki której co roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymuje wyprawki szkolne. więcej »

Caritas Polska składa wyrazy serdecznego podziękowania wszystkim, którzy tak licznie odpowiedzieli na apel o pomoc dla ofiar zeszłotygodniowych nawałnic, które przeszły nad Pomorzem. więcej »

Pod patronatem Caritas Diecezji Gliwickiej od czterech miesięcy realizowany jest Rządowy Program ASOS 2017,w ramach którego prowadzone są zajęcia komputerowe z zastosowaniem nowych metod dydaktycznych. więcej »


« archiwum
21 kwietnia 2017 (Piątek), 07:27

"Rozbitkowie" to piosenka dla ofiar wojny syryjskiej. Kayah, Adam Nowak, Anna Rusowicz, Maria Pomianowska i inni wykonawcy włączyli się do akcji pomocy dla ofiar wojny w Syrii.

Piosenka "Rozbitkowie" wspiera program "Rodzina Rodzinie" prowadzony przez Caritas Polska.
Utwór autorstwa Mateusza Pospieszalskiego; do którego słowa napisał Bartłomiej Kudasik, został wyprodukowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

W najbliższą niedzielę w kościołach w całej Polsce odbędzie się ogólnopolska zbiórka na rzecz ofiar wojny w Syrii.

Szczegóły dotyczące produkcji, wypowiedzi osób zaangażowanych w projekt oraz opis projektu pomocy Syrii realizowanego przez Caritas Polska znajdują się w załączonej informacji prasowej.

Piosenka znajduje się na kanale YouTube Caritas Polska - TUTAJ<<

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2017 «
GTECH.pl