Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

Caritas Diecezji Gliwickiej wsparła darem solidarnościowym - w postaci 10 000 zł - poszkodowanych przez trąbę powietrzną mieszkańców diecezji opolskiej. więcej »

Dnia 9 lipca br. minęło 25 lat od chwili, kiedy Biskup Gliwicki Jan Wieczorek utworzył Caritas Diecezji Gliwickiej. więcej »

Zbiórka makulatury w dniach 16-17 czerwca br. zakończyła przed wakacyjną akcje ,,Makulatura to pomoc'', której celem było pozyskanie środków na dożywianie potrzebująch. więcej »

W dniu 10 czerwca w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach odbyła się XVII Powiatowa Spartakiada Dzieci i młodzieży Niepełnosprawnej pod hasłem "Ducha mamy sportowego''. więcej »

Przedstawiciele Caritas diecezjalnej uczestniczyli w zgromadzeniu dyrektorów caritas w Polsce, które odbywało się w Popowie. Podczas konferencji omawiano bieżące sprawy związane z działalnością caritas, jak również planowano przyszłe inicjatywy oraz akcje. więcej »


« archiwum
21 kwietnia 2017 (Piątek), 07:27

"Rozbitkowie" to piosenka dla ofiar wojny syryjskiej. Kayah, Adam Nowak, Anna Rusowicz, Maria Pomianowska i inni wykonawcy włączyli się do akcji pomocy dla ofiar wojny w Syrii.

Piosenka "Rozbitkowie" wspiera program "Rodzina Rodzinie" prowadzony przez Caritas Polska.
Utwór autorstwa Mateusza Pospieszalskiego; do którego słowa napisał Bartłomiej Kudasik, został wyprodukowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

W najbliższą niedzielę w kościołach w całej Polsce odbędzie się ogólnopolska zbiórka na rzecz ofiar wojny w Syrii.

Szczegóły dotyczące produkcji, wypowiedzi osób zaangażowanych w projekt oraz opis projektu pomocy Syrii realizowanego przez Caritas Polska znajdują się w załączonej informacji prasowej.

Piosenka znajduje się na kanale YouTube Caritas Polska - TUTAJ<<

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2017 «
GTECH.pl