Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

W dniu 29 kwietnia br. personel Domu Pomocy Społecznej Caritas Diecezji Gliwickiej w Wiśniczu oraz wolontariusze z okolicznych szkół uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pielgrzymce pracowników i wolontariuszy Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. więcej »

W imieniu wszystkich beneficjentów Caritas Diecezji Gliwickiej więcej »

W niedzielę 23 kwietnia rozpoczął się w Polsce obchód 73. Tygodnia Miłosierdzia, który potrwa do 29 kwietnia. więcej »

"Rozbitkowie" to piosenka dla ofiar wojny syryjskiej. Kayah, Adam Nowak, Anna Rusowicz, Maria Pomianowska i inni wykonawcy włączyli się do akcji pomocy dla ofiar wojny w Syrii. więcej »

Jeszcze tylko kilka dni, tj. do 2 maja można dokonywać odliczeń 1% podatku. Każdy z nas osobiście może zadecydować na co przeznaczyć część swoich podatków. więcej »


« archiwum
23 kwietnia 2017 (Niedziela), 08:40

, W niedzielę 23 kwietnia rozpoczął się w Polsce obchód 73. Tygodnia Miłosierdzia, który potrwa do 29 kwietnia.

Tegoroczny Tydzień Miłosierdzia odbywa się będzie pod hasłem ,,Idźcie i głoście" i nawiązuje w swojej treści do przeżywanego obecnie roku duszpasterskiego.

Spotkania, modlitwy i konkretne działania na rzecz potrzebujących inicjowane w tym czasie - mają też uwrażliwiać na potrzebę - bezinte-resownego, bo wypływającego z miłości - niesienia pomocy innym.

Obchody Tygodnia Miłosierdzia są również okazją do głębszej refleksji na temat dobra czynionego na co dzień. Służą także prezentacji pracy, jaką różne organizacje charytatywne wykonują na polu pomocy charytatywnej i są zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia.

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2017 «
GTECH.pl