Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

Pod patronatem Caritas Diecezji Gliwickiej od czterech miesięcy realizowany jest Rządowy Program ASOS 2017,w ramach którego prowadzone są zajęcia komputerowe z zastosowaniem nowych metod dydaktycznych. więcej »

Caritas Diecezji Gliwickiej wsparła darem solidarnościowym - w postaci 10 000 zł - poszkodowanych przez trąbę powietrzną mieszkańców diecezji opolskiej. więcej »

Dnia 9 lipca br. minęło 25 lat od chwili, kiedy Biskup Gliwicki Jan Wieczorek utworzył Caritas Diecezji Gliwickiej. więcej »

Zbiórka makulatury w dniach 16-17 czerwca br. zakończyła przed wakacyjną akcje ,,Makulatura to pomoc'', której celem było pozyskanie środków na dożywianie potrzebująch. więcej »

W dniu 10 czerwca w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach odbyła się XVII Powiatowa Spartakiada Dzieci i młodzieży Niepełnosprawnej pod hasłem "Ducha mamy sportowego''. więcej »


« archiwum
23 kwietnia 2017 (Niedziela), 06:40

, W niedzielę 23 kwietnia rozpoczął się w Polsce obchód 73. Tygodnia Miłosierdzia, który potrwa do 29 kwietnia.

Tegoroczny Tydzień Miłosierdzia odbywa się będzie pod hasłem ,,Idźcie i głoście" i nawiązuje w swojej treści do przeżywanego obecnie roku duszpasterskiego.

Spotkania, modlitwy i konkretne działania na rzecz potrzebujących inicjowane w tym czasie - mają też uwrażliwiać na potrzebę - bezinte-resownego, bo wypływającego z miłości - niesienia pomocy innym.

Obchody Tygodnia Miłosierdzia są również okazją do głębszej refleksji na temat dobra czynionego na co dzień. Służą także prezentacji pracy, jaką różne organizacje charytatywne wykonują na polu pomocy charytatywnej i są zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia.

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2017 «
GTECH.pl