Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

Caritas Diecezji Gliwickiej wsparła darem solidarnościowym - w postaci 10 000 zł - poszkodowanych przez trąbę powietrzną mieszkańców diecezji opolskiej. więcej »

Dnia 9 lipca br. minęło 25 lat od chwili, kiedy Biskup Gliwicki Jan Wieczorek utworzył Caritas Diecezji Gliwickiej. więcej »

Zbiórka makulatury w dniach 16-17 czerwca br. zakończyła przed wakacyjną akcje ,,Makulatura to pomoc'', której celem było pozyskanie środków na dożywianie potrzebująch. więcej »

W dniu 10 czerwca w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach odbyła się XVII Powiatowa Spartakiada Dzieci i młodzieży Niepełnosprawnej pod hasłem "Ducha mamy sportowego''. więcej »

Przedstawiciele Caritas diecezjalnej uczestniczyli w zgromadzeniu dyrektorów caritas w Polsce, które odbywało się w Popowie. Podczas konferencji omawiano bieżące sprawy związane z działalnością caritas, jak również planowano przyszłe inicjatywy oraz akcje. więcej »


« archiwum
5 czerwca 2017 (Poniedziałek), 07:13

W sobotę 3 czerwca, już tradycyjnie z okazji minionego w maju Dnia Pielęgniarki miał miejsce wyjazd integracyjny dla pracowników Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Caritas Diecezji Gliwickiej.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się Eucharystią sprawowaną Sanktuarium Matki Bożej w Kętach, skąd pochodził św. Jan Kanty.

,

Tegoroczny wyjazd miał również charakter rekreacyjno-turystyczny. Po Mszy św. wszyscy wyruszyli na górę Żar, z której można było podziwiać wspaniałe widoki i unoszących się na wietrze paralotniarzy.

Dobry humor, radość i uśmiech potęgowała wspaniała pogoda, która przydała się na górskim szlaku.
Na zakończenie wszyscy mogli zapoznać się z tajnikami sztuki wrzenia piwa w ramach zwiedzania Muzeum Piwowarstwa w Żywcu.

,

Dzień Pielęgniarki jest okazją do tego, by podziękować wszystkim osobom, które pochylają się nad chorymi. W NZOZ Caritas Diecezji Gliwickiej pracuje ponad 50 pielęgniarek i rehabilitantów.

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2017 «
GTECH.pl