Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

Wystartowała ogólnopolska kampania Caritas Polska - "Kromka Chleba Caritas", w tym roku pod hasłem "Kromka chleba dla sąsiada", której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę dzielenia się, a także zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów. więcej »

Uczestnicy projektu w ramach Programu ASOS 2017 odwiedzili w dniu 22 sierpnia br. w ramach zajęć Stowarzyszenie BARKA w Warmątowicach k/ Strzelec Opolskich. więcej »

Caritas w Polsce po raz dziewiąty prowadzi akcję Tornister Pełen Uśmiechów, dzięki której co roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymuje wyprawki szkolne. więcej »

Caritas Polska składa wyrazy serdecznego podziękowania wszystkim, którzy tak licznie odpowiedzieli na apel o pomoc dla ofiar zeszłotygodniowych nawałnic, które przeszły nad Pomorzem. więcej »

Pod patronatem Caritas Diecezji Gliwickiej od czterech miesięcy realizowany jest Rządowy Program ASOS 2017,w ramach którego prowadzone są zajęcia komputerowe z zastosowaniem nowych metod dydaktycznych. więcej »

« archiwum
5 czerwca 2017 (Poniedziałek), 07:13

W sobotę 3 czerwca, już tradycyjnie z okazji minionego w maju Dnia Pielęgniarki miał miejsce wyjazd integracyjny dla pracowników Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Caritas Diecezji Gliwickiej.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się Eucharystią sprawowaną Sanktuarium Matki Bożej w Kętach, skąd pochodził św. Jan Kanty.

,

Tegoroczny wyjazd miał również charakter rekreacyjno-turystyczny. Po Mszy św. wszyscy wyruszyli na górę Żar, z której można było podziwiać wspaniałe widoki i unoszących się na wietrze paralotniarzy.

Dobry humor, radość i uśmiech potęgowała wspaniała pogoda, która przydała się na górskim szlaku.
Na zakończenie wszyscy mogli zapoznać się z tajnikami sztuki wrzenia piwa w ramach zwiedzania Muzeum Piwowarstwa w Żywcu.

,

Dzień Pielęgniarki jest okazją do tego, by podziękować wszystkim osobom, które pochylają się nad chorymi. W NZOZ Caritas Diecezji Gliwickiej pracuje ponad 50 pielęgniarek i rehabilitantów.