Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

Caritas Diecezji Gliwickiej wsparła darem solidarnościowym - w postaci 10 000 zł - poszkodowanych przez trąbę powietrzną mieszkańców diecezji opolskiej. więcej »

Dnia 9 lipca br. minęło 25 lat od chwili, kiedy Biskup Gliwicki Jan Wieczorek utworzył Caritas Diecezji Gliwickiej. więcej »

Zbiórka makulatury w dniach 16-17 czerwca br. zakończyła przed wakacyjną akcje ,,Makulatura to pomoc'', której celem było pozyskanie środków na dożywianie potrzebująch. więcej »

W dniu 10 czerwca w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach odbyła się XVII Powiatowa Spartakiada Dzieci i młodzieży Niepełnosprawnej pod hasłem "Ducha mamy sportowego''. więcej »

Przedstawiciele Caritas diecezjalnej uczestniczyli w zgromadzeniu dyrektorów caritas w Polsce, które odbywało się w Popowie. Podczas konferencji omawiano bieżące sprawy związane z działalnością caritas, jak również planowano przyszłe inicjatywy oraz akcje. więcej »


« archiwum
12 czerwca 2017 (Poniedziałek), 06:40

W dniu 10 czerwca w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach odbyła się XVII Powiatowa Spartakiada Dzieci i młodzieży Niepełnosprawnej pod hasłem "Ducha mamy sportowego''.

Uczestniczyło w niej ok. 500 osób z różnych osrodków. Olimpiada rozpoczęła się Eucharystią, po której wszyscy w uroczystej defiladzie przeszli na miejsce sportowej rywalizacji, gdzie odbyło się ślubowanie olimpijczyków, wciągnięcie na maszt flagi olimpijskiej i zapalenie znicza.

defilada olimpijczyków,

Podczas olimpiady były rozgrywane różne konkurencje sportowe m.in. bieg sprinterski, pchnięcie kulą, rzut piłką do kosza.

Całości sportowych zmagań towarzyszyła radość, uśmiech i wzajemna przyjaźń. Wszyscy uczestnicy zajęli "pierwsze miejsca'' i każdy z nich otrzymał medal, pamiątkowy dyplom i upominek.

Imprezy tego rodzaju niosą ze sobą duży walor integracyjny i wpływają pozytywnie na całość rehabilitacji zarówno ruchowej jak i społecznej osób niepełnosprawnych.

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2017 «
GTECH.pl