Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

Wystartowała ogólnopolska kampania Caritas Polska - "Kromka Chleba Caritas", w tym roku pod hasłem "Kromka chleba dla sąsiada", której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę dzielenia się, a także zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów. więcej »

Uczestnicy projektu w ramach Programu ASOS 2017 odwiedzili w dniu 22 sierpnia br. w ramach zajęć Stowarzyszenie BARKA w Warmątowicach k/ Strzelec Opolskich. więcej »

Caritas w Polsce po raz dziewiąty prowadzi akcję Tornister Pełen Uśmiechów, dzięki której co roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymuje wyprawki szkolne. więcej »

Caritas Polska składa wyrazy serdecznego podziękowania wszystkim, którzy tak licznie odpowiedzieli na apel o pomoc dla ofiar zeszłotygodniowych nawałnic, które przeszły nad Pomorzem. więcej »

Pod patronatem Caritas Diecezji Gliwickiej od czterech miesięcy realizowany jest Rządowy Program ASOS 2017,w ramach którego prowadzone są zajęcia komputerowe z zastosowaniem nowych metod dydaktycznych. więcej »


« archiwum
12 czerwca 2017 (Poniedziałek), 06:40

W dniu 10 czerwca w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach odbyła się XVII Powiatowa Spartakiada Dzieci i młodzieży Niepełnosprawnej pod hasłem "Ducha mamy sportowego''.

Uczestniczyło w niej ok. 500 osób z różnych osrodków. Olimpiada rozpoczęła się Eucharystią, po której wszyscy w uroczystej defiladzie przeszli na miejsce sportowej rywalizacji, gdzie odbyło się ślubowanie olimpijczyków, wciągnięcie na maszt flagi olimpijskiej i zapalenie znicza.

defilada olimpijczyków,

Podczas olimpiady były rozgrywane różne konkurencje sportowe m.in. bieg sprinterski, pchnięcie kulą, rzut piłką do kosza.

Całości sportowych zmagań towarzyszyła radość, uśmiech i wzajemna przyjaźń. Wszyscy uczestnicy zajęli "pierwsze miejsca'' i każdy z nich otrzymał medal, pamiątkowy dyplom i upominek.

Imprezy tego rodzaju niosą ze sobą duży walor integracyjny i wpływają pozytywnie na całość rehabilitacji zarówno ruchowej jak i społecznej osób niepełnosprawnych.

» © Caritas Diecezji Gliwickiej 2004-2017 «
GTECH.pl