Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

Wystartowała ogólnopolska kampania Caritas Polska - "Kromka Chleba Caritas", w tym roku pod hasłem "Kromka chleba dla sąsiada", której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę dzielenia się, a także zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów. więcej »

Uczestnicy projektu w ramach Programu ASOS 2017 odwiedzili w dniu 22 sierpnia br. w ramach zajęć Stowarzyszenie BARKA w Warmątowicach k/ Strzelec Opolskich. więcej »

Caritas w Polsce po raz dziewiąty prowadzi akcję Tornister Pełen Uśmiechów, dzięki której co roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymuje wyprawki szkolne. więcej »

Caritas Polska składa wyrazy serdecznego podziękowania wszystkim, którzy tak licznie odpowiedzieli na apel o pomoc dla ofiar zeszłotygodniowych nawałnic, które przeszły nad Pomorzem. więcej »

Pod patronatem Caritas Diecezji Gliwickiej od czterech miesięcy realizowany jest Rządowy Program ASOS 2017,w ramach którego prowadzone są zajęcia komputerowe z zastosowaniem nowych metod dydaktycznych. więcej »

« archiwum
29 sierpnia 2017 (Wtorek), 06:34

, Uczestnicy projektu w ramach Programu ASOS 2017 odwiedzili w dniu 22 sierpnia br. w ramach zajęć Stowarzyszenie BARKA w Warmątowicach k/ Strzelec Opolskich.

Wszyscy zostali przyjęci bardzo serdecznie przez ks. Józefa Krawca, który od początku tworzył Domy Barka i jest dużym oparciem dla jego mieszkańców.

Seniorzy zapoznali z się z historią oraz zasadami funkcjonowania trzech Domów; w których mieszkają mężczyźni, kobiety, dzieci oraz rodziny, które własnym staraniem nie są w stanie zapewnić sobie schronienia, wyżywienia oraz podstawowych dóbr.

Mieszkańcami domów są również osoby wykluczone społecznie lub zagrożone wykluczeniem społecznym: bezdomni, byli więźniowie zakładów karnych, osoby długotrwale bezrobotne, osoby uzależnione od alkoholu.

W miłej atmosferze uczestnicy projektu zaprezentowali swoje działania w dziedzinie Programu ASOS 2017, wykorzystując techniki, z którymi zapoznali się podczas zajęć z nowych metod dydaktycznych, a następnie zostali zaproszeni przez gospodarzy do obejrzenia Domu i zapoznania się z warunkami w jakich mieszkają.

Druga część spotkania miała miejsce w kolejnym Domu Barki, gdzie wraz z mieszkańcami nasi Seniorzy biesiadowali przy ognisku, opowiadając o swoim miejscu zamieszkania, doświadczeniach życiowych, wymieniając się nawzajem różnymi wspomnieniami. Serdeczność, gościnność mieszkańców Barka stworzyła bardzo miły klimat podczas spotkania.

,

Następnie Seniory udali się do kolejnego Domu, gdzie zapoznali się z budową nowych mieszkań dla podopiecznych Barki.

Podczas wizyty seniorzy robili zdjęcia/dokumentację aparatami fotograficznymi zakupionymi w ramach Projektu ASOS 2017.