Caritas Diecezji Gliwickiej
aktualności

Caritas Diecezji Gliwickiej wsparła darem solidarnościowym - w postaci 10 000 zł - poszkodowanych przez trąbę powietrzną mieszkańców diecezji opolskiej. więcej »

Dnia 9 lipca br. minęło 25 lat od chwili, kiedy Biskup Gliwicki Jan Wieczorek utworzył Caritas Diecezji Gliwickiej. więcej »

Zbiórka makulatury w dniach 16-17 czerwca br. zakończyła przed wakacyjną akcje ,,Makulatura to pomoc'', której celem było pozyskanie środków na dożywianie potrzebująch. więcej »

W dniu 10 czerwca w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach odbyła się XVII Powiatowa Spartakiada Dzieci i młodzieży Niepełnosprawnej pod hasłem "Ducha mamy sportowego''. więcej »

Przedstawiciele Caritas diecezjalnej uczestniczyli w zgromadzeniu dyrektorów caritas w Polsce, które odbywało się w Popowie. Podczas konferencji omawiano bieżące sprawy związane z działalnością caritas, jak również planowano przyszłe inicjatywy oraz akcje. więcej »

« archiwum
13 lutego 2017 (Poniedziałek), 07:53

uczestnicy turnusu, Ośrodek w Rusinowicach jest miejscem, gdzie pamięć o chorych i cierpiących ma swój szczególny klimat - nie tylko w dniu 11 lutego.

W trakcie trwania każdego turnusu ks. bp senior Jan Wieczorek sprawuje Eucha-rystię w intencji niepełno-sprawnych uczestników oraz towarzyszących im opiekunów. Po Eucharystii ma miejsce okolicznościowe spotkanie z uczestnikami.

"Dzień Chorego" w Ośrodku jest zawsze okazją do tego, aby pamiętać i modlić się w intencji osób niepełnosprawnych, personelu, który z dużym poświęceniem opiekuje się na co dzień chorymi oraz wszystkich budowniczych i dobrodziejów Ośrodka.