Loading...

Kilometry dobra 2018

Kilometry dobra 2018 2018-03-27T13:02:37+02:00

Caritas Diecezji Gliwickiej po raz pierwszy bierze udział w akcji Kilometry Dobra, która polega na zbieraniu środków, które w naszym przypadku będą przeznaczone na zakup chłodni do przechowywania żywności w magazynie spożywczym w Gliwicach. Z żywności korzystają rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, świetlice dla dzieci, osoby starsze, chore i niepełnosprawne. W okresie wakacyjnym z żywności korzystają również dzieci i młodzież przebywające na koloniach i półkoloniach.

W 2017 roku Caritas gliwicka przekazała osobom potrzebującym

0
ton żywności

za ponad

0

Niestety liczba beneficjentów wzrasta, a to pociąga potrzebę posiadania profesjonalnej chłodni, na którą zbieramy podczas rozpoczętej akcji Kilometry Dobra 2018. Tegoroczna edycja potrwa od 1 marca do 3 czerwca i odbywa się pod hasłem:

„Zostań Mistrzem Świata w Dobroci!”

Przez 3 miesiące Caritas gliwicka będzie pozyskiwała pieniądze m.in.: poprzez zbiórki w szkołach, parafiach, na ulicach, stronę internetową.

W dniu finału pieniądze zostaną wypłacone z banku w nominałach jednozłotowych, a następnie wszystkie złotówki będą układane w szeregu (monety przykleja się na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki) – stąd Kilometry Dobra. Układanie monet będzie próbą pobicia rekordu Guinnessa.

Wśród Ambasadorów Kilometrów Dobra jest wiele znanych i lubianych osób: Robert Lewandowski, aktorzy Cezary Żak, Artur Barciś, zespoły Perfect, IRA, Bracia Golec, piłkarze reprezentacji Polski Kamil Grosicki, Łukasz Piszczek, skoczek narciarski Maciej Kot, prof. Walery Pisarek, muzycy Witold Paszt, Barbara Stępniak-Wilk, Ewa Bem, prezenterzy Robert Janowski, Krzysztof Ibisz, szczypiornista Piotr Wyszomirski i Kabaret Moralnego Niepokoju.

Hymn kampanii został napisany i nagrany przez zespół Skaldowie

Akcję można wesprzeć wpłatami internetowymi. Ty zdecyduj, ile metrów dobra wpłacasz 🙂

 

*wpłaty realizowane są za pośrednictwem bezpiecznego systemu DOTPAY

Niniejszą akcję można również wesprzeć przez stronę www organizatorów www.kilometrydobra.pl/wplac, wybierając z listy wspieranych organizacji Caritas Diecezji Gliwickiej.

Podsumowanie Kilometrów Dobra

Autor: | 26 czerwca 2018|

Pragniemy poinformować, że ostatecznie podczas niniejszej akcji zebrano: 12847,30 zł., co dało 291,98 metrów dobra. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na budowę chłodni do magazynu spożywczego Caritas w Gliwicach, w ramach której będziemy mogli realizować jeszcze skuteczniej programy Spiżarnia Caritas i Darczyńca. Wszystkim osobom oraz instytucjom, które włączyły się przez wsparcie w niniejsza akcję SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !

Finał się zbliża…

Autor: | 28 maja 2018|

Jeszcze tylko kilka dni pozostało do finału KILOMERÓW DOBRA. W dniu 2 czerwca br. podczas festynu, który odbędzie się w przy jednej z placówek Caritas gliwickiej w Zabrzu (Dom Dziennego Pobytu "Rodzina"), będziemy chcieli ułożyć zebrane pieniądze – zamienione na złotówki - w ciąg jedno-metrowych pasków. Będą one w wymiarze ogólnopolskim brały udział w biciu rekordu Guinessa. [...]

Uczniowie w Zabrzu wsparli Kilometry Dobra

Autor: | 28 maja 2018|

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu zorganizowali w szkole aukcję drobnych przedmiotów. Aukcja odbywała się przez dwa dni podczas przerw międzylekcyjnych. Młodzież zebrała 642,70 zł i przekazała je na zakup chłodni do magazynu spożywczego Caritas w Gliwicach. Wspaniali młodzi ludzie z troską zaangażowali się w niniejszą akcję sami przynieśli drobne przedmioty, które brały udział w [...]

Dołączyli do Kilometrów

Autor: | 21 maja 2018|

Cieszymy się, że tym razem do KILOMETRÓW DOBRA dołączył - gliwicki przedsiębiorca związany z rynkiem recyklingu - MUSTANG. Firma, która od wielu lat prowadzona jest przez Zofię i Marka Pierzchałów, stała się ambasadorem naszej akcji.

Kibice dla chłodni

Autor: | 10 maja 2018|

Wczoraj w Zabrzu podczas meczu Górnika Zabrze z Koroną Kielce (2:2) wolontariusze Caritas naszej diecezji zbierali fundusze przeznaczone na zakup chłodni do magazynu żywnościowego Caritas w Gliwicach. Zbiórka odbywała się w ramach akcji KILOMETRY DOBRA. Pośród 15 tysięcy kibiców obecnych na meczu zebrano: 2719,57 zł 2,8 kuny 2,54 euro 1 korona szwedzka Wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom - dziękujemy! Następne wydarzenie [...]

Kilometry Dobra u św. Andrzeja

Autor: | 07 maja 2018|

Parafia pw. św. Andrzeja w Zabrzu obchodziła w minioną niedzielę uroczystość 150-lecia konsekracji kościoła. Z tej okazji dzięki życzliwości Księdza Proboszcza i pomocy wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas mogliśmy zbierać datki w ramach prowadzonej akcji KILOMETRY DOBRA. Podczas kwesty zebrano: 1410, 73 zł. Za wszelkie ofiary i zaangażowanie wolontariuszy serdecznie dziękujemy !

Seniorzy wsparli Kilometry Dobra

Autor: | 27 kwietnia 2018|

W Centrum Kulturalno-Sportowym "Łabędź" w Gliwicach Łabędach odbyło się spotkanie związane z promocją akcji KILOMETRY DOBRA, w którym uczestniczyli członkowie Klubu Seniora. Podczas spotkania przedstawiono obecnym idee akcji, której celem jest zebranie środków na zakup chłodni do magazynu Caritas w Gliwicach. Podczas spontanicznie zainicjowanej kwesty seniorzy wsparli akcje przekazując do puszek 508,44 zł. Spotkanie uprzyjemnił koncert w wykonaniu uczniów Państwowej [...]

Górnik Zabrze wspiera Kilometry Dobra

Autor: | 24 kwietnia 2018|

W środę 9 maja o godz. 18:00 na stadionie Górnika Zabrze, podczas meczu: Górnik Zabrze - Korona Kielce, kibice w ramach akcji Kilometry Dobra będą mogli wesprzeć zakup chłodni do magazynu Caritas w Gliwicach. Przed meczem i podczas przerw wolontariusze Caritas będą kwestować do specjalnych puszek. Serdecznie zachęcamy kibiców do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

Konto CARITAS DIECEZJI GLIWICKIEJ

BANK PEKAO S.A. I o/Gliwice 57 1240 1343 1111 0010 0216 7128

KRS 0000247809

Organizacja Pożytku Publicznego